انجام اولین عمل جراحی پولیپکتومی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی طالقانی

     
  انجام اولین عمل جراحی پولیپکتومی در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی طالقانی  
 

 

دکتر ساناز گنودی ، فوق تخصص گوارش از انجام اولین عمل پولیپکتومی در این بیمارستان خبر داد. این عمل با موفقیت بر روی بیمار 27 ساله انجام گردید.

دکتر گنودی در توضیح این عمل گفتند که پولیپکتومی عبارت از برداشتن پولیپ‌های روده‌ای است. پولیپ‌های روده‌ای رشد غیر معمول سلول‌هایی است که به بافت پوشش دهنده روده نفوذ می‌کند. پولیپ‌های کوچک را می‌توان از طریق ابزاری به نام فورسپس‌های بیوپسی که قسمت‌های کوچکی از بافت را بر می‌دارد، خارج نمود. پولیپ‌های بزرگتر معمولاً با قرار دادن یک حلقه پیرامون پایه پولیپ و سوزاندن بافت از طریق الکتروکوتر برداشته می‌شوند. هیچکدام از این روش‌ها دردناک نبوده و معمولاً بیمار از آنچه که در جراحی در حال انجام می‌باشد، بی‌خبر است.

دکتر مسعود خانی  مدیر بیمارستان نیز در تکمیل این خبر افزودند که با توجه به نیازهای منطقه و تبدیل بیمارستان از تروما به ژنرال بخش آندوسکوپی بیمارستان راه اندازی شد. در ابتدا  کار با دستگاهی توسط قرارداد با بخش خصوصی شروع شد و کم کم از محل کمک های هیئت امنای ارزی معالجه بیماران، یک دستگاه برای بیمارستان خریداری شد. حدوداً شش ماه است که بخش فعال می باشد و به طور متوسط روزانه برای پنج بیمار کولونوسکوپی و آندوسکوپی انجام می شود. الحمدالله جدیداً با خرید و تکمیل تجهیزات لازم اولین عمل پولیپکتومی هم با موفقیت انجام شد و امیدواریم که بتوانیم سطح خدمات بیمارستان را بالا ببریم.

برنامه بعدی هم راه اندازی بخش برونکوسکوپی و فوق تخصصی ریه است، دستگاه و امکانات لازم تهیه شده است و در مرحله جذب متخصصین مربوطه می باشیم. انشالله قبل از سال جاری درمانگاه و کلینیک برونکوسکوپی و فوق تخصصی ریه هم در این بیمارستان راه اندازی بشود.

همچنین با شروع به کار دکتر رضایی فوق تخصص جراحی توراکس در این بیمارستان، بخش جراحی توراکس با خرید امکانات لازم راه اندازی شده  و فعال است. و این مرکز این خدمت را نیز به بیماران ارائه می نماید. 

 
     

آزمایشگاه

آزمایشگاه

داروخانه

داروخانه

درمانگاه

درمانگاه

پذیرش

پذیرش


تصویربرداری

تصویربرداری